Liga I Play-off Social Media

Astra Giurgiu

🤫

Victorie!🤫 Astra Giurgiu 3 -2 FCSB Marcatori:D.Alibec 36' 80' ,T.Seto 52' / O. Popescu 18' , D.Man 29'.

Succes cu Mioveni Astra a bifat încă un joc amical, la Ploiești, adversara elevilor lui Bogdan Andone fiind una dintre pretendentele la promovare din eșalonul secund – CS Mioveni. Scorul final a fost de 2-1 pentru Astra, după 0-0 la pauză, ambele goluri ale echipei noastre fiind marcate de mijlocașul Gabriel Șerban, jucătorul născut în anul 2000,reușind să aducă victoria cu șuturi expediate din afara careului, după ce, la un moment dat, Măzărache reușise egalarea pentru trupa lui Claudiu Niculescu. Astra a evoluat în formula: Bolboașă – David Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Crepulja, Seto – Răduț, Budescu, Balaure – Alibec, după pauză intrând și Silveanu – Graur, Avram, Simion, Riza (jucător născut în 1999, ex Metaloglobus, în probe), Șerban, Ioniță, V. Gheorghe, Dr. Gheorghe, Pahonțu, Stahl, Fatai. Gabi Tamaș a reziliat. Fundașul central Gabriel Tamaș s-a despărțit oficial de Astra, astăzi, acesta semnând rezilierea înțelegerii valabile până la finalul acestui sezon. Clubul nostru îi urează acestuia mult succes în carieră și îi mulțumește pentru perioada petrecută în tricoul astrist!

Înfrângere dramatica la Craiova,scor 2-1,gazdele marcând prin Koljic în minutele 60' și 90+1, respectiv Baicu.

Bogdan Andone - contract nou! Astra va continua cu antrenorul Bogdan Andone și în sezonul viitor, 2020-2021, tehnicianul punându-și semnătura pe un nou angajament cu clubul nostru! Staff-ul său rămâne același, secunzii Vasile Maftei, Octavian Chihaia, Massimo Stalteri și Ionuț Boșneag punându-și de asemenea semnăturile pe noile contracte cu Astra. Tot astăzi, internaționalul Gabi Tamaș a semnat prelungirea actualului angajament până la finalul sezonului în curs! Mult succes în realizarea obiectivelor de performanță propuse!

Jacques Zoua

🚨 C O M M U N I Q U É 🚨 J’ai reçu ces dernières heures des témoignages selon lesquels quelqu’un utilise mon nom pour arnaquer des utilisateurs de Facebook. Sachez que cette page est mon unique page officielle, et j’ai également un compte Facebook personnel : https://www.facebook.com/jack.zoua. Toute autre page ne m’appartient pas et, surtout, ne répondez jamais à des personnes vous proposant des cadeaux pour ensuite vous demander vos coordonnées bancaires ou autre, je ne ferai évidemment jamais cela. Soyez prudents et attentifs avec les réseaux sociaux et les petits malins qui s’y cachent ! Si jamais un individu se fait à nouveau passer pour moi et tente de vous arnaquer, je vous prie de signaler directement son compte pour faire en sorte qu’il soit bloqué au plus vite et ne puisse plus agir. En l’occurrence, la personne qui se fait passer pour moi utilise ce compte-ci : https://www.facebook.com/puissancejack237 Je compte sur vous pour le signaler immédiatement et être vraiment attentifs aux arnaqueurs présents sur les réseaux sociaux. #JZ319 🇨🇲🦁

Egal în primul meci oficial după 3 luni,scor 0-0, împotriva celor de la Gaz Metan Mediaș.